Haberler

Bahamalar’ı vuran Dorian Kasırgası’ndan 1 ay sonra enkazdan canlı kurtarılan köpeğe ‘Mucize’ adı verildi

Bahama Adaları’nı vuran ve 43 kişinin ölümüne yol açan Dorian Kasırgası’ndan bir ay sonra, Marsh Harbour şehrinde yıkılan bir binanın enkazından bir köpek kurtarıldı.

Köpek, ‘Big Dog Ranch’ adlı kurtarma ekibi tarafından insansız bir hava aracı sayesinde bulundu. Enkazı kızılötesi tespit cihazlarıyla tarayan ekip, köpeğin klima ünitesi ve kırılan camların altında mahsur kaldığını gördü.

© AP PHOTO /Dorian Bahamalar’da ‘tarihin en şiddetli kasırgası’ olarak tarihe geçti: Şiddet seviyesi, en üst seviye olan 5’e yükseltildiBahama Adaları’nı vuran ve 43 kişinin ölümüne yol açan Dorian Kasırgası’ndan bir ay sonra, Marsh Harbour şehrinde yıkılan bir binanın enkazından bir köpek kurtarıldı.

Dorian Kasırga

Ekibin Sözcüsü Chase Scott, bir yaşındaki köpeğin yağmur suyu içerek hayatta kaldığını, açlıktan bir deri bir kemik olduğunu ve yürüyemediğini belirtti. Ancak buna rağmen köpeğin, kurtarıcılarını görünce mutluluktan kuyruğunu salladığını da söyledi.

‘Mucize’ adı verilen köpeğe hem tıbbi hem de duygusal destek sağlanacak. Scott, “Tedavinin ardından eğer sahibi bulunmazsa Mucize’yi sahiplendireceğiz” dedi.

Ekibin bugüne kadar 139 köpeği kurtardığı belirtildi.mahsur kaldığını gördü.

Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.