Gezilecek Yerler

Doğa harikası Limni Gölü kar manzarasıyla hayran bıraktı

Doğa harikası Limni Gölü kar manzarasıyla hayran bıraktı kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığı Limni Gölü beyaz cennete döndü. Zigana dağının yamacında denizden 2 bin 24 metre yükseklikte bulunan ‘Huzur veren mekan’ Limni Gölü, kar yağışının ardından beyaza büründü.

Limni Gölü - Doğanın Takvimi

Doğa harikası Limni Gölü kar manzarasıyla hayran bıraktı. Kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığı Limni Gölü beyaz cennete döndü

Tarihin her döneminde önemli ve zorlu bir geçit olan Zigana dağının yamacında yer alan ve “Zigana’nın nazar boncuğu” ve ormanın içerisinde temiz havası, sıradışı coğrafyası ile kuş sesleri arasında “Huzur veren mekan” olarak bilinen Limni Gölü, önceki gün gece gerçekleşen kar yağışının ardından beyaza büründü.

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyü sınırlarında yer alan bölgeye kar yağışına rağmen çok sayıda ziyaretçi geldi. Lastikleri yazlık olan bazı ziyaretçilerin geri dönmek zorunda kaldığı bölgeye yerli ve yabancı çok sayıda turist akın etti.

Son dönemde Doğu Karadeniz bölgesinin dikkat çeken turizm destinasyonlarından birisi olan Limni Gölü Tabiat Parkı, kar yağışının ardından beyaza bürünürken yağışın ardından güneşin yüzünü göstermesiyle ortaya seyrine doyumsuz kartpostallık manzaralar çıktı.

Semaver çayı, dünyanın en lezzetli işlenmemiş etlerinden birisi olarak kabul edilen Zigana dağının kuzu etinden yapılan pirzolası ve kuymağıyla bilinen Limni Gölü Tabiat Parkına hem Gümüşhane hem de Trabzon’dan yaklaşık 45 dakikada ulaşım sağlanabiliyor. Çevresindeki yaylalar ve doğal maden suları ile çok sayıda imkan sunulan Limni Gölü Tabiat Parkında oturma grupları, kamelyalar, seyir terası, yürüyüş yolları ve çocuklar için 4 ayrı oyun grubu yer alırken yapılan beton yol çalışmasının ardından tabiat parkına ulaşım daha rahat hale geldi.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.