Gezilecek Yerler

Doğa harikası Ulugöl’de sonbahar renkleri

Ordu’nun Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl, oluşturduğu renk cümbüşüyle sonbaharda da doğaseverleri cezbediyor.

fotoğraf : Ercan Özdemir

Karadenizin muhteşem doğasının tadını çıkarabileceğiniz bir çok noktadan bir tanesi Ulugöl Tabiat Parkı doğaseverler ve şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyenler için harika bir gezi noktasıdır.

Ordu’nun Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl, oluşturduğu renk cümbüşüyle sonbaharda da doğaseverleri cezbediyor.

Ordu’nun Gölköy ilçesinde bulunan ve denizde bin 200 metre yükseklikte yer alan, Türkiye’nin 36’ncı tabiat parkı “Ulugöl’, sonbaharda doğa renkleriyle kartpostallık görüntüler ortaya sunuyor. Yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliğe sahip olan Ulugöl Tabiat Parkı, yaprakların rengarenk solmaya başlamasıyla birlikte görenleri adeta kendine hayran bırakıyor. Bir krater gölü olan ve sonbahar mevsiminin gelmesiyle beraber yeşilden turuncuya dönen renkleri üzerinde barındıran Ulugöl’ü ziyaret eden doğaseverler, gördükleri manzara karşısında da hayran kalıyor.

Sık ağaçlık alanlarla çevrili ortasında bir gölün bulunduğu Ulugöl Tabiat Parkı’nın göl kenarında bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Yılın her mevsiminde harika manzaralar sunan Ulugöl’de kış aylarında kartpostallık görüntüler sergiliyor. Sessiz, sakin, doğanın ve tabiatının tüm renklerinin içinde barındıran dinlendirici bir nokta olan tabiat parkında günübirlik ziyaretler ve konaklama imkanları bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.