Haberler

Greenpeace Akdeniz Türkiye 25 yaşında!

Greenpeace Akdeniz olarak birlikte mücadele ederek, zaferlerle doldurduğumuz koskoca 25 yılı geride bıraktık… 25 yıla yakışır unutulmaz bir hatıra yapalım dedik; düşündük, taşındık ve aklımıza bir fikir geldi!

25 yıldır farklı mücadeleler için açılan efsane pankartlar yaş günümüze özel bez çantalara dönüştü: Tıkla, kampanyanı seç, sınırlı sayıda çantadan biri senin olsun!

Greenpeace Akdeniz pankart çantanı alıp, omzuna taktığında ya da bir dostuna hediye ettiğinde için gururla dolsun. Çünkü bil ki; bu 25 yılda çok şey değişse de bir cümle aynı kaldı: “Sen olmasan başaramazdık.” İklimi, ormanları, denizleri, kısaca yaşamı savundun ve bize hem güç hem de ilham verdin. Şimdi 25. yıla özel bez çantalarla mücadelemizi omuzlarda taşıma zamanı!


Hangi pankartları bez çantaya dönüştürdük dersin? Neler var neler… 2019’da Kahramanmaraş Afşin’de yapılması planlanan Kömürlü Termik Santrali’ne karşı açılan “Kömürü bırak geleceğimizi karartma” pankartından; 2017’de mavi yüzgeçli orkinosları kurtarmak için açılan “Orkinoslar ve zaman tükeniyor” pankartına, futbol kulüplerinden güneş enerjisi dönüşümünde öncü olmalarını talep eden “Güneş için omuz omuza” pankartından, Nükleer Santraller Zirvesi’nde açılan “Nükleer felaket burada başlıyor” pankartına… Hepsinin ayrı hikayesi var.

Haydi anılarla dolu bu çantalar omuzlarda taşınmayı bekliyor.

Desteğinle çok daha fazlasını başarmaya hazırız. Biliyorsun ki senin desteğin dışında bir kaynağımız yok.

Çantanı şimdi seç, pankartların hikayesi de devam etsin, omuz omuza mücadelemiz de…

Umudunu kalbinde, çantanı omuzlarda taşımanı dilerim.

NOT: Pankartlar, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Nahıl İşletmesi desteğiyle kadın üreticiler tarafından çantaya dönüştürülmüştür! 🍀


Hatırlamak İster misin?
Bu çanta, 2015’te Mersin’in en yüksek binasında (177 m) Akkuyu Nükleer Santrali’ne karşı yapılan eylemde açılan nükleer sembolü pankartından yapıldı.
Buradan İncele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.