Biliyor musunuz?,  Haberler

Kobay Ralph’i Kurtar #saveralph

Son günlerde dikkat çeken bir video var. Bu videoyu izlemeyenler ve konusunun ne olduğunu bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Bir tanıtım tadında ve 3 dakika 54 saniye sürüyor. Ralph adında bir tavşanın kendini tanıtması ile başlıyor. Ralph bir kobay hayvanı. Peki kobay hayvanı nedir?

Save Ralph

Humane Society International’ın kozmetik hayvan testlerinin yasaklanması için küresel bir kampanya haline getirerek duyurmak istediği animasyon olan “Save Ralph”, empatik hikaye anlatımı ile karşımızda.

Kozmetik için hayvan testi çirkin bir iştir. Dünya çapında, tavşanlar, maymunlar ve fareler gibi binlerce hayvan, ruj ve şampuan gibi ürünleri test etmek için gereksiz yere acı çekiyor. Kozmetik zulmünü sona erdirmek için bu adıma destek olabilirsiniz.

”Hayvanların kozmetik ürünlerini veya bileşenlerini test etmek için acı çekmemesi ve ölmemesi gerektiğine inanıyorum. Tüm kozmetikler zulümsüz olmalı ” diyerek ve bu konudaki çalışmalara destek verebilirsiniz.

Humane Society International, insan-hayvan bağını teşvik etmek, köpekleri ve kedileri kurtarmak ve korumak, çiftlik hayvanlarının refahını artırmak, vahşi yaşamı korumak, hayvansız test ve araştırmaları teşvik etmek, doğal afetlere cevap vermek ve hayvanlara zulümle yüzleşmek için dünya çapında çalışmaktadır. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: www.hsi.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.