Haberler

Mersin’de ormanlık alana dikilen 1600 limon ağacı söküldü

Mersin’de bir gecede bin 511 çam ağacının kesildiği bölgede, daha önce dikildiği saptanan bin 600 limon ağacı ekipler tarafından söküldü. Bu ağaçların yerine orman ağaçlarının dikileceği belirtildi.

Mersinde ormanlık alana dikilen 1600 limon ağacı söküldü

Mersin’in Eski Mezitli Mahallesi Çamtepe mevkisinde, bir gecede bin 511 çam ağacının kesilmesinin yankıları sürüyor.

Sivil toplum örgütleri, ağaç kestiği iddiasıyla tutuklanan Mehmet Şenol’a, en ağır cezanın verilmesini isterken, bu kez Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, mahkeme kararıyla aynı bölgede geçtiğimiz yıllarda arazi açmak için dikildiği tespit edilen bin 600 limon ağacını iş makinesi ile yerinden söktü.

Ekipler, önümüzdeki günlerde kaçak olarak açılan arazilere dikimi yapılan limon ağaçlarının sökümünü yaparak, yerine orman ağaçlarının dikimi yapacağını bildirdi.

“Tek başıma kestim”

Mezitli ilçesinde 150 yataklı Devlet Hastanesi ve 50 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezinin yapılacağı alanın yanındaki bölgedeki her biri 70 yaşında bin 511 kızılçam ağacını kestiği iddiasıyla tutuklanan Mehmet Şenol’in ifadesi de ortaya çıktı.

Toplam bin 511 ağacı tek başına kestiğini ileri süren Şenol’un ifadesinde, “Olay günü ailevi nedenlerden dolayı alkol aldım. Gece 22.00 sıralarında motorlu testere ile olay yerine giderek ağaçları kestim. Yaptığımdan dolayı pişmanım. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmamı talep ediyorum” dediği öğrenildi.

https://www.trthaber.com/haber/yasam/mersinde-ormanlik-alana-dikilen-1600-limon-agaci-sokuldu-449956.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.