Biliyor musunuz?,  Gezilecek Yerler

Ölmeden önce görmeniz gereken 10 yer

Dünyaca ünlü bir tatil sitesi ölmeden önce görülmesi gereken 10 yeri sıraladı. Listede Türkiye’den Pamukkale de yer alıyor. İşte ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken 10 yer.

1-Bora Bora, Fransız Polinezyası 

Pasifik Okyanusu’nda bulunan Bora Bora, turkuaz denizi ve bembeyaz kumsallarıyla ziyaretçilerini büyüleyen bir güzelliğe sahip.

Bora Bora, Fransız Polinezyası

2-Pamukkale, Türkiye 

Denizli sınırları içinde bulunan Pamukkale travertenleri dünyanın en özel doğa harikalarından biri. Her yıl binlerce turisti ağırlayan bölge turistlerin ilgi odağı.

3-Lantau Adası, Hong Kong

Hong Kong’da bulunan Lantau adası, bölgenin doğa harikası. Lantau adasının zirvesinde bulunan Buda heykeli de bölgenin en önemli simgesi. 34 metre uzunluğundaki heykel tam 250 ton ağırlığında.

Lantau Adası, Hong Kong

4-Zakintos adası, Yunanistan 

Yunanistan’ın batısında İyon denizinde bulunan Zakintos ya da diğer adıyla Zante doğal güzelliğiyle büyülüyor. Adadaki Navagio kumsalı dünyanın en ünlü plajlarından biri olma özelliği taşıyor. Navagio koyunda bulunan plajın açıklarındaki gemi batığı dalgıçların uğrak yeri.

Zakintos adası, Yunanistan

5-Preikestolen, Norveç 

Fyordlar ülkesi Norveç’te bulunan Preikestolen, fotoğrafçıların yanı sıra adrenalin tutkunu keşifçilerin de çok sevdiği bir rota. Meşakatli bir yolculuktan sonra ulaşabileceğiniz bölge muhteşem bir manzara vaat ediyor.

Preikestolen, Norveç

6-Plitvice Ulusal Parkı 

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’in yakınlarında bulunan Plitvice Ulusal Parkı, Avrupa’nın en önemli doğal güzelliklerinden biri. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bölgeye her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi geliyor.

Plitvice Ulusal Parkı

7-Jiuzhaigou Ulusal Parkı, Çin 

Jiuzhaigou Vadisi’nde bulunan ve onunla aynı adı taşıyan ulusal park, turkuaz suyu ve yemyeşil ormanlarıyla gerçek bir doğa harikası. Kristal berraklığındaki suyuyla dünyanın en eşsiz yerlerinden biri olan bölge koruma altında.

Jiuzhaigou Ulusal Parkı, Çin

8-Bengeng, Chittogarh, Hindistan 

Hindistan’ın Rajastan eyaletinde bulunan Benteng Chittorgarh tarihi tapınağının kalıntıları siteye göre mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Bengeng, Chittogarh, Hindistan

9-Capilano Asma Köprüsü, Kanada 

Kanada’nın batısındaki Vancouver kenti yakınlarında bulunan Capilano Asma Köprüsü, muhteşem bir doğa güzelliğinin tam ortasında bulunuyor. 70 metre uzunluğa sahip asma köprüyü her yıl binlerce kişi ziyaret ediyor.

Capilano Asma Köprüsü, Kanada

10-Marqueyssac Bahçeleri, Fransa 

Marqueyssac Bahçeleri listede yer alan son yer. Fransa’da bulunan bu bahçeler 17. yüzyılda inşa edilmiş durumda.

Marqueyssac Bahçeleri, Fransa

http://www.milliyet.com.tr/galeri/olmeden-once-gormeniz-gereken-10-yer-6091616/3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.