Biliyor musunuz?

Sürekli Yaz Mevsimi Yaşanan Ülkeler

Yaz tatili bitmesin diyenler el kaldırsın 🙂 . Sıcak hava nerde ben orda diyenler de yanı başımıza toplansın. Bilgisini vereceğimiz ülkeler tam size göre. Sıcak hava, deniz , kum ve yine sıcak hava bu ülkelerde hiç eksik olmuyor. Bunun nedenlerinden biri ise ekvatora yakın olmaları.

Dominik

Dominik Cumhuriyeti

Ocakta yaz havası yaşayan ülkeler arasındaki Dominik Cumhuriyeti, tropikal bir iklime sahip olan bir adadır. Yeni dünya keşfine çıkan Kristof Kolomb’un keşfine çıktığında ayak bastığı ilk ada olması gibi bir özelliğe de sahiptir. Karayipler’de bulunan Hispanyola Adası’nda yer alan Dominikler Ağustos ve Ekim ayları arasında bir kasırga dönemine girmesi dışında sıcak güneş ve denize girilebilecek havasından hiçbir zaman ödün vermemektedir. Tüm mevsimlerin yaz olduğu bir ülkede yaşamak isterseniz, Dominik Cumhuriyeti’ni liste başı yapabilirsiniz.

Colombia

Kolombiya

ABD’e yakın olmanın avatajı ve her mevsim sıcak olan ülkeler arasında Kolombiya’da vardır. Ülkenin iklimi yüksekliğe göre değişiklikler gösterebiliyor. Kuzeyi ve kıyı kesimleri daima sıcak olan ülkenin bazı bölgelerinin serin ve yağışlı olduğuda gözlenmektedir. Büyük Okyanus ile çevrili bu ülkeyi ziyaret edebilir ve ekvatoral iklimi yaşayabilirsiniz.

Maldivler

Maldivler

Berrak suları ve müthiş otelleriyle meşhur Maldivler’in bu denli meşhur olmasının bir nedeni de burada dört mevsim yaz yaşanıyor olmasıdır. Kalabileceğiniz pek çok lüks otelleri ile de meşhur olan Maldivler , balayınızda, yalnız başınıza ya da ailenizle gidebileceğiniz bir ülkede yaz tatilini 365 gün olarak yaşayabilir.

Singapur

Singapur

Ekvatorun 135 km kuzeyinde yer alan Singapur bu konumu dolayısı ile dört mevsim sıcak ülkelerden biri. Hint Okyanusu ile Güney Çin Denizi’ne yakınlığı sayesinde bir liman olarak bir hayli yoğun olan Singapur’un ekonomisi bu biçimde kalkınıyor. Bu sebeple kendi bölgesinin en küçük ülkesine olmasına karşın refah seviyesi en yüksek ülkelerdendir hemde. Komşuları Malezya ve Endonezya olan Singapur’da devamlı yaz yaşanmakta. Dünya’nın doğusunda yer alan enteresan kültürlerden olan Singapur’u ziyaret ederek hem ayrı bir iklime hem de ayrı bir yaşantıya şahit olabilirsiniz. Bu tip ilginç gezintileri seviyorsanız hiç beklemeden bilet araştırmaya başlayın!

Kiribati

Kiribati

Ekvatorun tam üstünde yer alan ülke, yeni yıla daima ilk giren ülke olma özelliğine sahip. Öyle sıcak ki, devletin bayrağında güneş ve deniz var! Neredeyse şezlong da koyacaklarmış ama fotoğrafı olmadığı için vazgeçmişler gibi! Çok bilinmeyen hatta belki de ismini yeni duyduğunuz bir ülke olan Kiribati, Büyük Okyanus’ta yer alan takımada ülkelerinden biri oluyor. Kiribati’ye maalesef vizesiz gidilemiyor. Bir diğer önemli özelliği de ekvator çizgisinin her iki yanında da topraklara sahip olması olan Kiribati’ye gitmek ilginç tecrübeler yaşamanızı sağlayarak size tecrübe katabilir.

Değerli Timetürk okuyucuları, dört mevsimi yaşamanın kıymetini anladığımız Türkiye’de şanslıyız ki tüm mevsimleri dengeli bir şekilde görüyoruz. Küresel ısınma bu tip mevsim değişikleri üstünde bir hayli yıkıcı etkilere sahip. Bu sebeple hepimiz kişisel zorunluklarımızı yerine getirerek, kendimize ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaya çalışmalıyız. Tüm bunları yaparken de dünyanın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin!

Jameika 🙂

Dubai 🙂

Kaynak : timeturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.